Montaż rusztowań i szalunków – dobre rady

Skorzystaj ze wskazówek specjalistów

Wiedza i doświadczenie zebrane w czasie kontaktów z klientami korzystającymi z usług naszej wypożyczalni rusztowań i szalunków pozwala nam udzielić Państwu kilku cennych wskazówek przed realizacją inwestycji.

Wielokrotnie słyszeliśmy, że inwestor poszukujący wykonawcy remontu elewacji bądź termomodernizacji budynku czy też jego budowy od podstaw, interesuje się przede wszystkim ceną – co zresztą zrozumiałe. Niestety, nie zawsze „dopinane są” wszelkie szczegóły wykonania prac. Bardzo ważne jest, aby już na wstępie ustalić, czy wykonawca posiada własne rusztowania i szalunki. Jeżeli nie, koniecznie będzie w takiej sytuacji skorzystanie z usług wypożyczalni rusztowań i szalunków, a więc należało by wziąć pod uwagę także koszty z tym związane ale i oszczędności wynikające z tego faktu.

Chcąc pobudować albo wyremontować dom, wcale nie musimy kupować rusztowań czy szalunków.

Dzięki usługom wypożyczalni rusztowań i szalunków unikniemy problemów z ich właściwym doborem, dostawą według specyfikacji zgodnej z potrzebami konkretnej budowy i oczekiwaniami klienta, późniejszą ich regeneracją, bieżącą obsługą, a także przechowywaniem po zakończeniu inwestycji. Pracownicy firmy mogą zająć się także montażem rusztowań , jak i montażem szalunków.

Istotny wpływ na wynagrodzenie dla wykonawcy ma kwestia, kto zabezpieczy wynajem rusztowań – inwestor, czy wykonawca? Jeśli inwestor zapewni wykonawcy rusztowania lub szalunki, ma prawo oczekiwać, że wynagrodzenie z tytułu wykonania prac remontowych, czy termomodernizacyjnych, będzie niższe, niż w przypadku, gdy to wykonawca bierze na siebie wypożyczenie tego sprzętu.

Jak dobrze skompletować sprzęt?

Rusztowania oraz szalunki stropowe i szalunki ścienne składają się z określonych elementów. Żeby dobrze skompletować sprzęt, trzeba po prostu wiedzieć, do czego będzie on nam potrzebny i czemu ma służyć. Potrzebne są podstawowe parametry budynku.

Chcąc dobrze skompletować sprzęt i poznać oczekiwania klienta, niejednokrotnie udajemy się na daną budowę, dokonujemy niezbędnych obmiarów oraz ustalamy wszystkie szczegóły z klientem. Na tej podstawie sporządzane są schematy montażowe, a także specyfikacje materiałowe niezbędnych elementów rusztowania, czy szalunku i sprzęt przygotowywany jest do wysyłki na budowę.

Wykorzystując na swojej budowie rusztowania, czy szalunki systemowe, przygotowane w profesjonalny sposób przez fachowców, możecie Państwo w znaczący sposób zaoszczędzić swój czas i przede wszystkim środki finansowe, których, jak wiadomo, przy każdej inwestycji, nigdy nie jest w nadmiarze.

Całością organizacji i doboru typu rusztowania i szalunku zajmujemy się samodzielnie, tak, aby klient nie musiał znać się na wszelkich detalach odnośnie tego sprzętu, bo nie to jest jego rolą. Wszystko po to, aby na budowę nie dotarła sterta zbędnych elementów, ale sprzęt rzeczywiście potrzebny, który zostanie w pełni wykorzystany. Jeżeli firma oferuje do rusztowania lub szalunku jakikolwiek dodatkowy osprzęt, to warto się upewnić, że jest on konieczny.

Sprzedaż i wynajem rusztowań, szalunków i akcesoriów budowlanych.